Методи лікування викривлення хребта

Бічне викривлення хребетного стовпа зі скручуванням навколо осі має медичну назву – сколіоз. Сколіоз одне з найчастіших захворювань кісткової системи, що викликає деформацію хребта. Зустрічається викривлення хребта у більш ніж 70% дорослого населення.

Сколіоз може починатися в будь якому віці. Найчастіше він зустрічається в період швидкого зростання — у віці від 6 до 24 місяців, 5 — 8 років, 11 — 14 років життя

Зі збільшенням викривлення зростає тенденція до погіршення проблем загального стану здоров’я. Сильні сколіози є причиною деформації тулуба та його укорочення і призводять до зменшення об’єму грудної клітки і черевної порожнини.

Сколіоз проявляється у вигляді:

1. одна лопатка виступає більше, ніж друга;

2. нерівна талія;

3. одне стегно вище іншого.

Легкі форми викривлення хребта лікування спеціального не вимагають. Досить індивідуально підібраного курсу фізичних вправ для зміцнення м’язового каркаса. Якщо розвивати м’язи рівномірно і правильно, вони здатні частково або навіть повністю “витягати” спину і робити її прямою.

У запущених випадках, якщо кістки дитини все ще ростуть, то застосовується носіння корсета – спеціального жорсткого пристосування, яке фіксує тулуб. Корсет не вилікує сколіоз, але зупинить подальше прогресування. Носити такий корсет потрібно цілодобово – чим більше часу, тим він ефективніший. Знімати його можна, коли дитина займається гімнастикою або спортом. Щойно перестають рости - корсет знімається.

Викривлення хребта, лікування якого, відбувається завдяки хірургічному втручанню, застосовують у важких випадках, при цьому проводять фіксацію хребців кістковими трансплантатами, гвинтами і стрижнями.

У відпрацьованій європейській практиці, яку перейняла компанія "Альціона", відповідно до тяжкості сколіозу як економічно ефективні лікувальні заходи застосовується - витягування хребта.

Процедура витягування хребта є абсолютно безпечною. Витягування рекомендовано майже всім, хто відчуває втому у спині. Пройшовши цикл процедур, Ви отримаєте приголомшливий ефект. Завдяки максимальній плавності занурення забезпечуються максимально комфортні умови для лікування хребта. Ймовірність перерозтягнення сухожильного апарату є мінімальною.

Витягування хребта забезпечує найкраще розслаблення, оскільки процедура проходить у максимально комфортному режимі. Зазначається, що одразу після проходження процедури зріст у пацієнтів збільшується на 4 см. Самолікуванням займатися не варто, важливо звернутися за консультацією до лікаря-невропатолога.

Для того щоб запобігти викривленню хребта, потрібно сидіти з рівною спинкою, робити вправи для хребта та відповідальніше ставитися до вибору подушки та матрасу. У разі виявлення захворювань хребта потрібно негайно почати лікування.